Richard Kaarna
Käsiraamatud

Settle in Estonia käsiraamatud

Siseministeerium

Settle in Estonia - 3 näidist

Siseministeeriumi tellimusel loodud 20 käsiraamatut (10 inglise keeles ja 10 vene keeles) Inimestele, kes kolivad välismaalt Eesti riiki elama, õppima või töötama. Iga käsiraamat käsitleb erinevaid teemasid eesti ühiskonnas, mis annavad siia kolijale parema ülevaate meie ühiskonnast ja selle normidest. Teemadeks olid:  “Eesti, riik, ühiskond ja keel”, “Äri ja ettevõtlus”, “Perekond ja lapsed”, “kõrgem haridus ja uuringud”, “Lasteaiad ja koolid”, “Minu õigused ja kohustused”, “Privaat ja avalikud teenused”, “Residentsus ja kodakondsus”, “Töötav tööturg”, “Võrgustike loomine, vabatahtlik tegevus ja vaba aeg”.

Settle in Estonia - Networking, Volunteering and Leisure time
Settle in Estonia - Private and Public Services
Settle in Estonia - Family and Children
Valmimisaeg

Antud töö ajaraamistik oli väga tihe. 20 käsiraamatut, millest iga koosnes 50-90 leheküljest sai valmis 30. päevaga. Isiklikult ei ole  kunagi varem olnud nii suure mahuga tööd, nii väikse ajaraamistikuga, kuid olen äärmiselt uhke, et suutsin selle  ära teha. Samuti jäid kõik osapooled sh Siseministeerium, Settle in Estonia, IBS ja Expat Relocation lõpp-produktidega rahule.

Settle in Estonia - My Rights and Responsibilities
Kujundus

Kogu käsiraamatute visuaalne ülesehitus on otsast lõpuni minu välja mõeldud ja teostatud. Käsiraamat sisaldab suurel hulgal graafilisi elemente, millest osad on minu enda loodud aga paljud on ka pildipankadest, just vähese aja tõttu võetud. Kuna algses plaanis pidi tegu olema klassikalise liimtrükiga siis oli ka kujundus seda loogikat järgides tehtud, alles lõpus kui töö valmis sai, selgus kurb tõsiasi, et vaja on spiraalköidet, kuna lehekülgi tuli sisu tõttu liiga palju.

Instagram Facebook